Par Meda

Par Meda

Meda ir starptautisks uzņēmums, kas ierindojas līderpozīcijās specializētās farmācijas jomā.  Tam ir plašs produktu klāsts. Apgrozījums 2014. gada beigās pārsniedza 15 miljardus Zviedrijas kronu, ierindojot Meda 48.vietā pasaules lielāko farmācijas uzņēmumu sarakstā.

2014. gada beigās Meda uzņēmumā kopumā tika nodarbināti 5 202 darbinieki. Vairāk nekā puse jeb 2 996 cilvēku strādāja pārdošanas un mārketinga nodaļās. Meda tirdzniecības pārstāvniecības 60 valstīs apliecina pārdošanas un mārketinga būtisko nozīmi uzņēmumā. Valstīs, kurās nav Meda pārstāvniecību, pārdošana un mārketings tiek uzticēts izplatītājiem. Kopumā Meda produkti tiek tirgoti vairāk nekā 150 valstīs. Meda pozīcijas izaugsmes tirgos pāris pēdējo gadu laikā ir nostiprinājušās. Pārdošanas jomā šajās valstīs ir nodarbināti aptuveni 1 083 cilvēku.

2014. gadā Meda iegādājās Itālijas specializēto farmācijas uzņēmumu Rottapharm. Pēc šī darījuma noslēgšanas aptuveni 60 % Meda pārdošanas apjomu veido recepšu zāles (Rx) un 40 % — bezrecepšu zāles (Cx un OTC). Lai arī Meda produktu klāsts ir plašs, tomēr pamatā uzmanība tiek pievērsta trīs ārstniecības jomām — alerģija, dermatoloģija, sāpes un iekaisums; šajās jomās tiek gūti aptuveni 50 % no grupas apgrozījuma.

Meda nenodarbojas ar zāļu agrīno izstrādi. Jaunas zāles tiek iegūtas pārpirkšanas ceļā. Meda orientējas uz tirgum pielāgotu produktu izstrādi galvenajās ārstniecības jomās, kā arī uz pārdošanu un mārketingu.